Cesko a thevo, thevo a Česko

 Česká republika předsedá Radě Evropské unie (2009), a tak je příhodné, že právě v tento čas uvede thevo premiéru (KONGLA.Sprechen Sie Deutsch) svého evropounijního divadelního kousku* v Brně.

thevo – Divadlo lidí pro lidi – profesionální mobilní divadlo, které je na cestách již od roku 1982. Vyjíždíme z našich zkušeben a pracoven v Norimberku a cestujeme za našimi divačkami a diváky (v Bavorsku, ale také v Austrálii, Japonsku, Zimbabwe a na Ukrajině) – a za novými místy a divadelními formami.

pic: thevo

„Díky své jedinečné kvalitě být přítomno v místě a času má divadlo možnost sjednotit všechny druhy umění: výtvarné umění, hudbu, pohyb, slovo. Divadlo může jít za hranice a spojovat zdánlivě neslučitelné.“ (Nikkolo Feuermacher) 
Při naší práci klademe důraz na spolupráci s umělci i z ostatních oborů, snažíme se tak o vytvoření všeuměleckého díla. Tato spolupráce má nejenom umělecký, ale také kulturní přesah (viz. www.thevo.de).

Se svou současnou taneční produkcí se thevo angažuje v evropském a mezinárodním kontextu a v divadelní produkci mládeže.

Nika Stepanková (divadlo Domino), pic: thevo

Historie thevo v ČeskuV

roce 2004 se poprvé vydal autobus Divadla lidí pro lidi do České republiky. Tuto cestu umožnili  arthefact e.V z Norimberku a také náš partner: divadlo Domino v Brně. *

Od té doby přijíždí thevo každým rokem za kulturní výměnou, aby společně s mladými lidmi z Česka vytvářelo působivé, interaktivní divadlo a aby pracovalo se studenty, pedagogy a umělci s cílem ukázat, že německý jazyk nemusí být žádná překážka, naopak že může motivovat.
Kontakt:

Theater thevo
Siegfriedstr. 20 RG
90461 Nürnberg

www.thevo.de

buero@thevo.de

[* ve spolupráci s:   arthefact e.V., podporovaným Evropskou komisí v Programu pro celoživotní vzdělávání rovněž Česko-německým fondem budoucnosti.]

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s